Дваесетичетиригодишно момче е приведено поради пушење марихуана.

На 20.08.2021 во 23.30 часот во ОВР Струга бил приведен Е.М.(24) од дебарското село Могорче, кој во близина на хотел бил затекнат додека употребувал марихуана.Против него ќе биде поднесена соодветна пријава – велат од МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.