Кичевската полиција денеска во 11:20 часот, го привела Х. Ф. (41) од с. Горно Строгомиште, информираат од ОВР Кичево.

Полициските службеници како што соопштија од ОВР Кичево, го привеле наведето лице кое се барало со потерница од КПУ Затвор Прилеп, за доиздржување казна затвор во траење од една година, еден месец и 20 дена за сторено кривично дело предвидено со член 215 од К.З. Лицето е спроведено во КПУ Затвор Прилеп.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.