Министерството за внатрешни работи информира дека утрово во 10 часот и 50 минути, полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка-Отсек за потрага го привеле О.Б. (53) од с.Арачиново.

Лицето се барало со меѓународна потерница за издржување на казна затвор од 10 години.

Лицето ќе биде спроведено во КПД Идризово.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.