Полициски службеници од Оперативен тим потраги попладнево во 17.35 часот на ул.„Јајце” го лишиле од слобода Б.З.(82) од Скопје.

Како што информира МВР, тој бил баран по Централна потерница и наредба од Основен суд-Скопје 1, за издржување казна затвор во траење од пет години.

– Б.З. е предаден во полициска станица по што ќе биде спроведен во казнено-поправна установа, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.