Полициски службеници од ЕВР Кисела Вода денеска во 14:15 часот го привеле 31-годишниот Б.П. од Скопје.

Како што соопшти МВР, Б.П. бил баран со потерница во врска со чл. 237 од Кривичниот законик (разбојништво), по наредба на Основен суд Скопје за издржување казна затвор од две години.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.