Вчера улицата „Косовска“ во Штип, полициски службеници го привеле Д.Ј.(31) од Штип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело насилство.

Околу 15.00 часот на ул.„Радански пат“ во Штип, С.Д.(18), С.Д.(21), Е.Д(44) и двајца малолетници биле физички нападнати од Д.Ј. и уште шест лица, при што биле употребени метални и дрвени премети – информираат од МВР.

Се работи на целосно документирање на случајот, по што против лицата ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.