НККР при ОВР Прилеп денеска против Р.П.(46) поднесе кривична пријава до ОЈО Прилеп за сторено кривично дело  “обљуба со злоупотреба на положбата” по член 189 од КЗ на РСМ, ,
Како што соопшти МВР, 46-годишниот Р.П. бил пријавен од родител  дека извршил обљуба врз 15-годишна малолетничка.
Од страна на судија на претходна постапка определена му е мерка притвор во траење од 30 дена во КПУ Битола

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.