27-годишен прилепчанец направил сообраќајна прекршок, па нападнал полициски службеник.

Како што соопштуваат од МВР, синоќа во 01:50 часот, полициски службеници пред угостителски објект во Прилеп го лишиле од слобода И.Ј.(27) поради физички напад на полициски службеник,а претходно направил прекршок на истата улица.

Тој бил приведен во Полициската станица Прилеп и по целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.