Пријава за рачна бомба е причината за евакуација на средното уметничко училиште „Лазар Личеноски“ во Скопје.

Според првичните информации, во полиција било пријавено дека на паркингот кај училиштето до автомобил има нешто што наликува на рачна бомба.

Полицијата е на терен. Учениците и вработените се безбедно евакуирани.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.