На социјалните мрежи денеска пријателите на загинатот полицаец, кој е една од жртвите во синоќешната сообраќајка кај Драчево, се простуваат од него.

Тие објавија фотографија од загинатиот Јованче Лазаревски кој го возел „реното“, а во кобниот момент изгубил контрола над возилото и удрил во камион.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.