Тешка сообраќајка на булеварот „Партизански одреди“ пред Сити мол. Во незгодата превртено е комбе форд со охридски ознаки, Сообраќајот е блокиран, а увидна екипа на МВР е на теренот. Не е дозволен пристап.

За повеќе детали ќе ве информираме во текот на денот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.