Тешка сообраќјана несреќа се случи вечерва во скопската населба Аеродром, кога автомобил удрил во жардињерата на средината на булеварот и се превртел, пренесе „Лидер“

Според очевидци возилото се лизгало 50-тина метри на покрив после автобуската кај ТЦ „Бисер“ во правец кон Ново Лисиче.

Возачот бил сам во возилото и нема посериозни повреди.

Повеќе фото на „Лидер“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.