Двајца жители на кичевското село Лазоровци најнапред вербално, а потоа и физички нападнале полициски службеници кои вршеле службени дејства, информираа од МВР.

Двајцата А.М.(38) и П.М.(38) се приведени и по документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава, истакна портпаролот во ОВР – Кичево, Стефан Димоски.

Настанот се случил на улицата „11-ти Септември“ во Кичево.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.