Синоќа во попладневните часови на автопатот Скопје-Велес, пред наплатната рампа Сопот, полициски службеници ги уапсиле Д.К.(24) и А.А.(31), двајцата од Велес.

При извршениот преглед на патничко возило џип „Ауди“, управувано од Д.К., каде како сопатник бил А.А. бил пронајден кокаин.

Лицата се приведени во полициска станица. По насоки на Јавен обвинител од ОЈО Велес, против нив ќе биде поднесена кривична пријава поради постоење основано сомнение дека незаконски поседување наркик.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.