Девојчињата на возраст од десетина години ја поминувале улицата кога автомобил „Пасат“ со скопски регистарски таблици, а такси возило не застанало и удрило во нив. Трите девојчиња со Брза помош се пренесени на скопските клиники со многу скршеници, едно е задржано на КАРИЛ, а две од нив ќе бидат оперирани и се на детска хирургија.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.