Вчера во 12:00 часот во Скопје на улица „Козара“ непознато патничко моторно возило управувано од непознат возач, кое го напуштило местото на настанот, удрило во пешакот Л.Т.(83) од Скопје.

Л.Т. се здобила со тешки телесни повреди и укажана и е лекарска помош во Градска општа болница „Св.Наум Охридски“.

Се преземаат мерки и активности за расчистување на случајот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.