Седумдесет и шестгодишен скопјанец со автомобил удри во А.С. од Сарај, Скопско.

Мажот управувал „фолксваген голф“, кога удрил во 59-годишниот пешак, соопшти МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот констатирани во Градската општа болница “Св.Наум Охридски“.

Извршен бил увид од увидна полициска екипа.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.