На 14.03.2022 околу 18.00 часот во СВР Куманово било пријавено дека на улица „Никола Тесла“ во Куманово, патничко моторно возило „ауди“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од М.Ј.(19) од Куманово, удрило во В.Ц.(51) од Куманово. Во несреќата В.Ц. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Општа болница Куманово.

Екипа од СВР Куманово извршила увид на место на настанот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.