Вечерва во скопската населба Ново Лисиче се случила тешка сообраќајка во која маж бил прегазен од автомобил, објави „Досие.мк“.

Несреќата се случила на булеварот „Видое Смилевски Бато“ број 55. Во моментов полицијата врши увид и се чекаат дополнителни информации. Првично се работи за постар маж кој починал на самото место.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.