Маж е тешко повреден откако автомобил удрил во него додека преминувал пешачки премин на улицата „Орце Николов“, во близина на Министерството за одбрана, јавува „Макфакс“.

Екипа на брзата помош е на терен со повредениот, по што и полицијата ќе изврши увид.

Повеќе детали во текот на денот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.