Мотоциклист е повреден во сообраќајната несреќа која се случи утрово кај „Рекорд“. Како што соопштуваат од СВР Скопје за „Република“, судирот се случил помеѓу возило и мотоцикл на крстосницита помеѓу улиците „Филип Втори“ и „11 Октормври“, но повеќе детали најавуваат по завршувањето на увидот.

Мотоциклистот е пренесен во ГОБ „Наум Охридски“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.