Пратеникот Костадин Ацевски сакал да ги одземе децата од сопругата врз која извршил семејно насилство – дознава Лидер од извори во истрагата.

Според изворот на Лидер, тоа што тој ги одзел децата и ги однел во непознат правец, била причината поради која тепаната сопруга пријавила во полиција.

Неговата сопруга Марија денес е недостапна за коментар. Лидер неколку пати се обиде да стапи во контакт со неа, но таа не одговара на телефонските повици.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.