Пратеник од редовите на СДСМ од еднa скопска општина вечерва ја нападнал и претепал својата сопруга, дознава „Република“. Сопругата го пријавила во полиција.

Името на пратеникот ѝ е познато на редакцијата на „Република“.

Засега не успеавме да го добиеме портпаролот на МВР за да добиеме потврда за идентитетот пратеникот, како и за повеќе официјални информации за инцидентот.

Подетални информации во текот на утрешниот ден.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.