Две девојки на возраст од 14 и 18 години и двајца возрасни го загубија животот во авионската несреќа што попладнево се случи на околу 5 километри северозападно од Солунска Глава.

Според извори на Алсат станува збор за:

Бошнаков Ангелов Георги (1970)
Бошнакова Георгиева Гергана (2005)
Бошнакова Георгиева Билјана (2000)
Корнајева Цонева Калина (1972)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.