СВР Струмица за „Република“ ја потврди информацијата за починатиот рудар. Оттаму информираат дека за починатото лице им било пријавено од Здравствениот Дом од Радовиш. Се работи за лице со иницијали Љ. Н. од Радовиш. Увидна екипа е на терен, повеќе информации се очекуваат во текот на денот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.