Бесим Камбери од гостиварското село Сенокос е четвртата жртва од тешката сообраќајка кај Карпалак, чие име е објавено во јавноста.

Неговата фотографија и информациите за погреб се објавени на официјалната страница на селото на „Фејсбук“.

Досега е потврдено дека во превртениот автобус животот го загубија Јовица Трпевски, Зоран Давидоски, Онур Садику и Бобан Аврамовски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.