Полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје денеска ги лишиле од слобода Б.Б.(26) и И.З.(46), двајцата од Скопје.

Како што информира МВР, лицата околу 02.20 часот на ул.„Костурски херои“ физички нападнале вработен во Бригадата за противпожарна заштита Скопје кој вршел службени дејствија – гасење пожар на локацијата.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.