Затвореник предизвикал пожар во затворот Скопје во Шуто Оризари.

Станува збор за 23-годишен затвореник од Република Турција кој во текот на вчерашниот ден запалил два душеци од кревет и две ќебиња, соопшти МВР.

Вработени во затворот го изгаснале пожарот, а повредени лица нема.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.