Состојбата во Кочани е сериозна. Пожарот стигна до првите куќи во градот. Како што велат жителите тие од страв самите се евакураат и се плашат дека ноќта ќе ја минат под ведро небо. Пожарникарски екипи се на терен, но проблем со гаснењето на огнот им предизвикува ветерот кој е многу силен.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.