Попладнево во село Костурино, ТППЕ Струмица со 1 противпожарно возило и тројца пожарникари учествувала во гасење на околу 300 запалени стари гуми.

Интервенцијата на Пожарната започнала во 15.25 часот и траела 2 часа до целосно гасење на огнот.

(Извор – Вести.ср)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.