Тешка сообраќајка се случила вечерва околу 21.30 часот, на регионалниот пат Струмица – Валанандово, пренесе локалниот портал „Струмица денес“.

(фото: Струмица денес)

Шест пожарникари и едно возило на ТППЕ Струмица интервенирале на местото на несреќата, каде се превртило едно комби возило. Како што известува порталот, употребени се специјални хидраулични алатки за извлекување на повредените патници.

Полицијата врши увид на местото по што ќе се знаат повеќе детали.

Вечерва уште една сообраќајна несреќа ја потресе Македонија:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.