Пожарна Скопје на својот фејсбук профил сподели информации и фотографии од пожарот со кој се справуваат вечерва.

Како и секогаш во СРЦЕТО на пожарот
Голема површина но сепак се справуваме успешно 8 возила и 17 луѓе, напишаа на Фејсбук.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.