Пожар во затворот „Идризово“

Попладнево пожар избувнал во дел од ќелиите на затворот „Идризово“. Според информациите на „Досие“, запалени биле неколку душеци. Како што пренесува … Продолжи со читање Пожар во затворот „Идризово“