Попладнево пожар избувнал во дел од ќелиите на затворот „Идризово“. Според информациите на „Досие“, запалени биле неколку душеци. Како што пренесува „Тетова1“, поради чадот затворениците брзо ги напуштиле ќелиите и излегле во дворот.

Пожарот бил изгаснат а повеќе детали се очекуваат подоцна.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.