Пожарникарите од Струмица утринава со полни раце работа.

Имено, ноќеска во 3 часот во с. Ново Село избувнал пожар во пилана со погон за производство на столови.

Од ТППЕ Струмица излегле на терен со 4 ПП возила и 10 пожарникари.

Пожарот бил целосно локализиран и ликвидиран околу 6 часот утринава, додека пак причинета е голема материјална штета.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.