На 16.01.2022 во 20.30 часот било пријавено дека на подрачјето на Центар настанал пожар пред влезна врата од стан сопственост на Т.К.(52). Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита, а повредени лица нема. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.