На 08.05.2021 во 20.20 часот било пријавено дека во Скопје на ул.„Перо Наков“ настанал пожар, при што во целост била опожарена куќата на Е.Р.(46), а од куќата, сопственост на Т.Ѓ.(47), била изгорена кровната конструкција.

Од екипа на Бригадата за противпожарна заштита пожарот бил локализиран. Повредени лица нема.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.