На 15.05.2022 во 14.00 часот во Полициската станица Сарај било пријавено дека во с.Сарај, скопско, настанал пожар во подрумски простории сопственост на А.А.(22) од с.Сарај.

Екипа на Бригата за противпожарна заштита Скопје целосно го изгаснала пожарот, а повредени лица нема. Увид на местото извршила екипа од Полициска станица Сарај.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.