Пожар попладнево избувнал во ресторан на плажа во центарот на Струга. Од местото на настанот се издига густ облак од чад што ги вознемири капачите на околните плажи. Неофицијално огнот зафатил и едрулици кои се чувале во непосредна близина на ресторанот.

На местото на настанот интервенира струшката противпожарна единица.

Извор: Охрид њуз

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.