Активен пожар во радовишко, гори сува трева и нискостеблеста шума кај с.Дамјан.

На пожарот интервенираат од ТППЕ Радовиш со 4 пожарникари и 1 ПП возило и 4 вработени од ШС „Плачковица“.

За пожарот се известени ДЗС, СВР и ЕЛС Радовиш.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.