Вечерва во селото Лескоец, охридско е забележан пожар. Читателите ни испратија фотографии од пламените јазици кои се прошириле над селото Лескоец веднаш до гробиштата.

Во моментов излезени се екипи од “Македонски шуми”, додека од противпожарната единица чекаат насоки од Центарот за управување со кризи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.