Пожар избувна попладнево во куќа во населбата Тафталиџе 2 во Општина Карпош.

Во пожарот што веќе е локализиран биле зафатен кат и поткровје од куќата и нема повредени – информира за МИА Владимир Симоновски, командант на Противпожарната  бригада на Град Скопје.

Во гаснењето на пожарот е интервенирано со четири поражникарски екипи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.