Вчера попладне било пријавено дека на улица “Лазар Личеновски” во Скопје, во амбасадата на САД, настанал пожар во канцеларија.

Излезено е на местото на настанот од страна на полициски службеници и противпожарна екипа меѓутоа од страна на вработените било кажано дека нема потреба од интервенција.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.