Пожар избувна деенска кај Тиквешко Езеро.Александар Чадамов, командир на Територијална противпожарна единица Кавадарцигор за МИА истакна дека гори нискостеблеста шума смрека.

Во моментов две екипи, пет пожарникари со две возила заминуваат на терен.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.