Пожар избил во стан во зграда лоцирана на булеварот „Трета МУБ“ во Куманово попладнево околу 15:55 часот.

Според првичните информации пожарот започнал во кујната на станот.

На терен се десет пожарникари од Територијалната противпожарна единица кои со две возила интервенираат во борба со пожарот.

Според засега непотврдени информации од терен едно лице со возило на Итна помош е пренесено во болница.

Повеќе детали наскоро.

извор: Кумановски муабети.мк

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.