Вчера околу 18 часот во Куманово, лишена од слобода била активиската Моника Ристеска, по што бил извршен претрес во нејзиното престојувалиште во Куманово каде биле пронајдени околу пет грама канабис.

Како што јавува „Јанаки Знае“, се чекало на вештачење од МВР по што Јавен Обвинител од ОЈО Куманово побарал одредување мерка притвор.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.