Владата на денешната седница донесе одлука со која повредените во автобуската несреќа кај Ласкарци ги ослободи од плаќање партиципација за здравствени услуги.

Од катастрофалната несреќа која се случи на 12 февруари годинава кога автобус излета од автопатот Скопје-Тетово, имаше вкупно 16 жртви, а над 30 лица беа повредени.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.