Вработен во Македонскиот народен театар во Скопје е тешко повреден по несреќата до која дошло во текот на вчерашниоте ден.

Како што соопшти денеска МВР, 35-годишен светло-техничар паднал од високо додека изведувал работни задачи, при што се здобил со тешки телесни повреди. Тој бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза’’.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.