Во Полициската станица Гостивар вчера во 10 часот било пријавено дека во Ургентен центар Гостивар бил донесен К.Ѓ.(27) од село Долно Седларце, гостиварско, кој се здобил со повреда при извршување на работни задачи во фирма за производство на мебел од Гостивар.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Гостивар заедно со инспектор за труд и заштита при работа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.