На 27.09.2022 во 20:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ со повреди бил донесен малолетник од Скопје.

Според пријавеното, околу 18:45 часот на ул.„Рокомија“ во Скопје, по претходна расправија, тој бил нападнат со остар предмет од друг малолетник.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.